Kaip išsirinkti patalynę

Popliariausios ir sveikiausios patalynės yra natūralaus pluošto. Pagrindiniai natūralūs pluoštai naudojami audinių skirtų patalinės gamybai yra: šilkas, linas ir medvilnė. 

Per savo ilgą istoriją, patalynė iš prabangos prekės tapo buities būtinybę. Šiandieninė rinka turi didelę pasiūlą, dėl ko kartais labai sunku padaryti teisingą pasirinkimą, ypač kai reikia rinktis iš tokių namų apyvokos daiktų kaip patalynė. Įvairūs spaudai, audiniai, siuvimo stilius ir skirtingi dydžiai apsunkina pirkėjo užduoti. O jei dydis ir spalva yra daugiau ar mažiau aiškūs, audinys ir jo sudėtis gali iškelti daug klausimų renkantis komplektą lovai.

Pabandykime išsiaiškinti. Pirmiausia reikia išmokti skirti sąvokas pluoštas ir audinys, kadangi gamintojas gali nurodyti ne tik audinio sudėtį bet ir pynimo būdą, taip klaidinant nepakankamai informuotą pirkėją.

Pavyzdžiui, audinio pavadinimas „Satinas” užrašytas ant pakuotės visiškai nereiškia, kad patalynės komplekto medžiaga yra natūrali. Suteikia tikrą vaizdą tik gaminio medžiagos sudėtis, išreikšta procentais. Pagrindiniai natūralūs pluoštai naudojami audinių skirtų patalinės gamybai yra: šilkas, linas ir medvilnė.

Medvilnės istorija

Medvilnės gamyba ir istorija.

Medvilnė yra minkštas ir purus kuokštelinis pluoštas augantis aplink Gossypium genties augalų sėklas, kad jas apsaugotu. Medvilnės pluoštas yra beveik gryna celiuliozė.

Augalas yra atogražų ir subtropikų regijonuose visame pasaulyje įskaitant Ameriką, Afriką, Egiptą ir Indiją. Didžiausia laukinių medvilnės rušių įvairovė yra Meksikoje, kiek majžiau rūšių yra Astralijoje ir Afrikoje. Medvilnė buvo prijaukinta senajame ir naujajeme žemyne .

Mevilnės pluoštas dažniausiai verpiamas į siūlus ir naudojamas minkštam, kvėpuojančiam tekstilės gaminiui gaminti.

Iki šiol nežinoma nuo kada medvilnė pradėta naudoti audiniams gaminti. Indo slėnio civilizacijoje rasta medvilninio audinio fragmentų datuojamų penktuoju tūkstantmečiu pr. Kr. Taip pat Peru audinių liekanų datuojamu 6000 m. pr. Kr.

Nors medvilnė buvo auginama nuo nuo Antikos laikų, tai buvo medvilnės džino išradimas kuris sumažino gamybos sąnaudas ir paskatino ją plačiai naudoti. Šiandien medvilnės natūralus plušto audinys yra plačiausiai naudojamas pasaulyje. Dabartiniai skaičiavimai rodo, kad pasaulinė produkcija sudaro apie 25 milijonus tonų arba 110 milijonų rulonų per metus, tai sudaro 2,5 procento viso pasaulio ariamos žemės. Indija yra didžiausia medvilnės augintoja pasaulyje. Jungtinės Valstijos daugelį metų buvo didžiausia eksportuotoja. Jungtinėse Valstijose medvilnė paprastai matuojama ryšuliais kurių matmenys yra 0,48 kubo ir sveria 226,8 kg.